Наверх
Меню
Меню
Новость
14/12
Виставка Михайла Гуйди "В єдиному просторі"
Guida 12.jpg
Guida 12.jpg

Виставка Михайла Гуйди "В єдиному просторі"

Михайло Гуйда


11.12.2014 року в приміщенні Центрального будинку художника (вул. Січових стрільців, 1-5) розпочалася творча виставка "В єдиному просторі", на якій представлені твори Михайла Гуйди та його учнів різних років.

В своїй вступній промові ректор Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури Андрій Володимирович Чебикін зауважив, що Михайло Гуйда ще з перших років навчання вже перетворився в класика завдяки його чудовій школі. Його вчителями були Леонід Ілліч Чічкан та Віктор Шаталін.

Провідною у творчості М. Гуйди була й лишається тема природи і людини.
В своїх творах Михайло Гуйда прагне досягти виразності пластичної форми, оригінального колірного вирішення теми, переконливості зображуваного, співзвучності природи й емоційного стану героїв полотна – це його мистецьке кредо.

Андрій Володимирович Чебикін підкреслив, що традиції майстерні батально-історичного живопису, яку очолює Михайло Гуйда, мають глибоке історичне коріння, що живить і нині нові й нові генерації митців. Важливу роль у цьому відіграє збереження традицій. До Михайла Гуйди цю майстерню очолювали: М. С. Самокиш, К. Д. Трохименко, В. В. Шаталін.

Багато сил М. Є.Гуйда віддає справі підготовки та виховання молодих художників-живописців у Національній академії образотворчого мистецтва і архітектури. Значний внесок зроблено митцем у справу розвитку культурно-мистецьких зв’язків між Україною та Китаєм, підготовки молодих мистецьких кадрів.

Василь Іванович Гурін, народний художник України, професор НАОМА в своїй короткій, але яскравій промові сказав: "Я не стидаюся сказати правду про те, що наш сучасник Михайло Гуйда — геній.  Я йому це ще на другому курсі сказав. Люба держава пишалася би, маючи такого маестро!"Микола Андрійович Стороженко висловився емоційно: "Де президент? Де міністри? Чому ми їх тут не бачимо? Вони мають бути тут і сказати добре слово, тому що мистецтво — це те, що творить державу. Немає культури — немає держави! Це всі повинні зрозуміти! Культура характеризує цілу державу, а творять культуру такі особистості як Гуйда Михайло!"

Багато теплих слів від друзів та колег і слів вдячності від учнів пролунало на адресу майбутнього ювіляра.

Михайло Гуйда в свою чергу висловив подяку всім, хто знайшов час, щоб відвідати виставку.Твори М. Гуйди зберігаються у музеях, галереях, приватних колекціях в Україні та за її межами країни.

Михайло Євгенович Гуйда

Дійсний член (академік) Національної академії мистецтв України (2001)

народний художник України (2001)

професор (1995)

лауреат премії ім. І.Огієнка (2000) та Міжнародного фестивалю «Золотий перетин» (1996)

 

1955 — народився 4 січня на хуторі Тихенькому, Краснодарський край (Росія).
1982 — закінчив Київський державний художній інститут і розпочав у ньому викладацьку роботу.

1986 — закінчив асистентуру-стажування при Ленінградському інституті живопису, скульптури та архітектури ім. І.Ю. Рєпіна.

1989—1993 голова Київської організації Спілки художників України; неодноразово обирався членом правління Спілки удожників України, секретарем Спілки художників СРСР.

1997—2001 член-кореспондент АМУ.

Член Національної спілки художників України.

Почесний професор Чейдзянського університету науки та технології (Китай, м. Тіньхуа) та університету природничих наук та технологій (Китай, м. Ханчжоу).

Нагороджений: Почесною Грамотою Верховної Ради України (2005), Золотою медаллю АМУ (2004).

Посада: професор Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури.

Виставка триває до 23.12.2014 року. Приємного всім перегляду!

Анатолій Криволап

Віктор Сидоренко і Остап Ковальчук

Тіберій Сільваші

Остап Ковальчук

комментарии
ТОП Новость
15/12

15 грудня в київському аукціонному домі «Золотое Сечение» відбудуться ювілейні торги колекційного класичного та сучасного мистецтва.   Передаукціонна виставка та тихий аукціон CLASSIC ...

10/12

У Києві відкриється проект Віктора Сидоренка "Всі кольори спектру – це біле світло"​. Міждисциплінарний проект із трьох виставок покажуть у різних локаціях міста. Перша частина стартує ...

Календарь
09/12

Voloshyn Gallery представляє персональний проєкт Сергія Петлюка під назвою «Індекс». Кураторка виставки – Оксана Карповець. Експозиція складається з тотальної мультимедійної інсталяції, ...

09/12

9 грудня 2021 року о 17. 00 у Національному музеї українського народного декоративного мистецтва відкривається виставка творів художника-емальєра Олексія Коваля «Мова емалі. Діалог з киянами».  Олексій ...

10/12

Перформанс італійського митця Франко Аріаудо «Музейна гімнастика» у Національному художньому музеї України   10 грудня о 18:00 у рамках Giornata del Contemporaneo (Дня сучасності) ...

ФОРМА ОБРАТНОЙ СВЯЗИ
Проверочный код *
Восстановить пароль
Для восстановления пароля введите адрес электронной почты, указанный Вами при регистрации. Вам будет отправлено письмо с дальнейшими рекомендациями.
Если у Вас возникли вопросы, свяжитесь с нами по телефону: 044-331-51-21
Авторизация
Регистрация
* Обязательно для регистрации на ресурсе
** Обязательно для выставления лотов
Пароль должен иметь длину не менее шести знаков; содержать комбинацию как минимум из трех указанных ниже знаков: прописные буквы, строчные буквы, цифры, знаки препинания; не должен содержать имени пользователя или экранного имени.
Проверочный код
правила ресурса *
условия аукциона **