Наверх
Меню
Меню
Новость
26/12
Українці написали всю правду на Паркані - проект Віктора Дейсуна в галереї "Мистецька збірка"
Mistetska zbirka 1.JPG
Mistetska zbirka 1.JPG
Mistetska zbirka 2.JPG
Mistetska zbirka 2.JPG
Mistetska zbirka 2.jpg
Mistetska zbirka 2.jpg
Mistetska zbirka 3.jpg
Mistetska zbirka 3.jpg
Mistetska zbirka 6.jpg
Mistetska zbirka 6.jpg
Mistetska zbirka 1.JPG
Mistetska zbirka 2.JPG
Mistetska zbirka 2.jpg
Mistetska zbirka 3.jpg
Mistetska zbirka 6.jpg

Українці написали всю правду на Паркані - проект Віктора Дейсуна в галереї "Мистецька збірка"

У галереї «Мистецька збірка» відкрився новий інтерактивний соціальний проект Віктора Дейсуна «Малюнки на Паркані»

 

Віктор Дейсун

На відкритті гості галереї писали на Паркані все, що у них було на думці: ставлення до політики, громадську позицію, особисті переживання.

«Куплю автомат», «Дякую Боже, що  я не москалька», «Fuck the system» – кияни, не соромлячись, ділились своїм настроєм.

Такий простір для громадського діалогу запропонував художник Віктор Дейсун. Він змоделював старт для нього: оголошення української влади "Продам ділянку 603 628 км ² в центрі Європи за 30 срібняків", плакат Тараса Шевченко з бітою, рекламу "Roshen – солодко жити не заборониш". Все інше писали люди. Пропаганда радянської епохи, політичні лозунги нашого часу, побутові оголошення, хуліганські надписи – Паркан говорить правду без прикрас.

 

Юрій Вакуленко, Юлія Волошина і Міхаіл Терещенко                                                                            

Та Віктор Дейсун позиціонує свій проект не тільки як місце для самовираження, але й як символічну межу території, світогляду, ідентичності. Його зелений паркан довжиною 18 метрів має хвіртку – вхід до другого залу, метафору переходу на інший рівень свідомості. Так художник зобразив український кордон, де зроблені  двері до Європи. У другому залі Дейсун розмістив яскраві живописні роботи. Таким чином він показав перехід від обмеженого стереотипами способу мислення до творчої свободи і реалізації.

Віктор Дейсун: «Ось Паркан від західних сусідів. Ми зазираємо по той бік з цікавістю. Нам здається, що там краще: стрижені газони і чиста бруківка, високі зарплати  та гуманні порядки. На нашій стороні паркану залишки радянщини, розкішні проекти епохи споживання,ствердження власної національної ідентичності.

На сході – війна. Тут будують не просто паркан, а Стіну. Тут буде рів, колючий дріт, вишки. Що лишиться біля цього паркану? Спалена земля, пустир, пропаганда, написана кров’ю?

Та найвищий Паркан – він у нашій свідомості. Це паркан стереотипів. Справжню перемогу в житті, справжню свободу  можна отримати лише подолавши його».

Віктор Дейсун (Київ) – визнаний  український художник, майстер абстрактного живопису. Його роботи знаходяться в колекціях Львівського Національного музею, Полтавського краєзнавчого музею, Кременчуцького краєзнавчого музею, Кам'янець-Подільської картинної галереї, а також у  приватних збірках в Україні, Росії, Польщі, Угорщині, Німеччині, Канаді, США, Ізраїлі, Франції, Великобританії, Китаї.

Виставка працює з 24 грудня 2014 року  по 25 січня 2015 року

Пн, вт: вихідні; ср - нд: з 11:00 до 18:00

Галерея «Мистецька збірка»

вул. Терещенківська, 13 (вхід в арку, 2-й двір)

Тел.: 050136 47 37, 044 234 14 27, e-mail: info@artzbirka.com, www.artzbirka.com

Максим і Юлія Волошини

 

комментарии
ТОП Новость
11/08

У липні Національний художній музей України та Центр урбаністичних студій ініціювали цикл дискусій, присвячених  обговоренню майбутнього відновлення України в міждисциплінарному вимірі. Метою ...

04/08

Народна артистка України Марія Бурмака представляє пісню «Повернись живим», яка була написала під час війни. Марія Бурмака: «Війна торкнулась кожного в Україні. Батьки і сини, кохані ...

Календарь
ФОРМА ОБРАТНОЙ СВЯЗИ
Проверочный код *
Восстановить пароль
Для восстановления пароля введите адрес электронной почты, указанный Вами при регистрации. Вам будет отправлено письмо с дальнейшими рекомендациями.
Если у Вас возникли вопросы, свяжитесь с нами по телефону: 044-331-51-21
Авторизация
Регистрация
* Обязательно для регистрации на ресурсе
** Обязательно для выставления лотов
Пароль должен иметь длину не менее шести знаков; содержать комбинацию как минимум из трех указанных ниже знаков: прописные буквы, строчные буквы, цифры, знаки препинания; не должен содержать имени пользователя или экранного имени.
Проверочный код
правила ресурса *
условия аукциона **