Наверх
Меню
Меню
Статья
26/01
У ПОШУКАХ ГАРМОНІЇ. В’ячеслав Приходько (1940-2011)
In Art 7.jpg
In Art 7.jpg
In Art 8.jpg
In Art 8.jpg
In Art 11.jpg
In Art 11.jpg
In Art 12.jpg
In Art 12.jpg
In Art 14.jpg
In Art 14.jpg
In Art 15.jpg
In Art 15.jpg
In Art 16.jpg
In Art 16.jpg
In Art 7.jpg
In Art 8.jpg
In Art 11.jpg
In Art 12.jpg
In Art 14.jpg
In Art 15.jpg
In Art 16.jpg

У ПОШУКАХ ГАРМОНІЇ. В’ячеслав Приходько (1940-2011)

            Творчість В’ячеслава Приходько, вихованця Львівського інституту декоративного і прикладного мистецтва,  в образотворчому мистецтві Закарпаття – особлива неповторна сторінка. В гурті  сучасних митців краю як загально визнаних, так і тих, що знаходяться в процесі самоствердження, він виозначується якоюсь особливою  художницькою  інтелігентністю, загостреним малярським  естетизмом, творчою свободою і розкутістю, впевненим  професіоналізмом. Свою відданість традиціям закарпатського живопису він висловлює не посередництвом зовнішніх ознак, вона   криється в розумінні глибинної суті  локального образотворення. 

 

В’ячеслав Приходько. Вгору по сходах, що ведуть вниз.

         Вже в перших самостійних мистецьких працях художник прагнув сформувати особистісну творчу концепцію, намагався знайти суголосну  своїм світоглядницьким ідеалам зображальну лексику, власну формулу образно-емоційного потрактуання теми. Стилістична прикмета творчої манери Вячеслава – послідовний конструктивізм формовияву, що є незмінною домінантою  його авторської  малярської позиції. Свої мистецькі принципи художник вирішував у руслі  активізації декоративної палітри, насиченої відкритими, артистично імпровізованими кольорами, у свідомо акцентованій монументалізаціі, стилізації і узагальненні  живописних зображень, у візуальному очищенні картинного простору від тягаря зайвих деталей. Його творам незмінно властива естетична самодостатність, емоційна комфортність, відсутність провокативності, конфліктності. У полотнах живописця панує стихія кольору і світла, рухлива живописна пластика, збагачена складними фактурними модуляціями.

 

В’ячеслав Приходько. Світла експрессія

        В діапазон мистецького погляду живописця  потрапляло  усе багатство і розмаїття проявів нашої екзистенції, він був незмінно відкритий найрізноманітнішим враженням  та  почуванням і своє  призначення бачив  в їх перетворенні  на матеріал мистецтва. Однак, своєю популярністю в колах численних симпатиків, поціновувачів та фахівців, він завдячував, передусім, міському краєвидові, виоформленому на виразних особистісних зображальних  висловах. Живописні  відтворення рідного міста хвилюють філософічністю  творчої думки, асоціативністю емоційних зв’язків. Будинки, як і люди, в його полотнах живуть своїм власним життям, у кожного значні і менш важливі віхи життєпису, своя щаслива чи драматична  доля. Художник змальовував  їх архітектурні “психологічні портрети”, вдаючись до багатої палітри настроєвих градацій: сумні і веселі, піднесено-святкові і сором’язливо-скромні, гордовиті і притихлі, елегійно-задумливі і урочисто-радісні, ностальгійно-давні і пустотливо-юні. Ці полотна дихають нестримною закоханістю автора в рідне місто – домівку, де промайнуло дитинство, пролетіла юність, де зустрів зрілість.

 

В’ячеслав Приходько. Китайські вази на перлястому тлі.

 

      Митець багатої творчої уяви В.Приходько не обмежував себе рамками улюбленого  жанру. До якого б тематичного варіювання він не звертався, у його  малярській концептуальній  ідеї завжди  превалювали позитивістські світоглядницькі принципи, вияснювались просвітлені художницькі інтонації. Естетичні  переконання митця,  його роздуми  про красу, упорядкованість і мудру довершеність світобудови вияснюють натюрморти художника, які вирізняються інакомовністю та асоціативністю задуму, викликаючи споріднені і відділені  образні  асоціації.

      Творчий потенціал В. Приходька виразно окреслюється в сюжетному живопису. Його оповідні композиції – це особливий світ, умовно-узагальнений у формі і кольорі, однак живий і реальний за емоційністю і настроєм , за своєю змістовною наповненістю. Малярські образи цього циклу несуть в  собі особливу хвилюючу багатозначущість, що віддзеркалює поетичні уявлення художника про гармонію світотворення. Просвітленою настроєвістю і ліричними інтонаціями полонить  серія живописних полотен під умовною назвою “Гармонія”, що увічнюють образ закарпатської жінки –Мадонни і Берегині, трудівниці і  вірної подруги, ніжної коханої і до безтями люблячої матері. Глибокі авторські почуття шани і уклінності жінці підносять ці сцени над прозаїчною побутовістю, надають їм відчуття позачасовості і вічності.

 

    

 

       В останні роки В.Приходько вирішував свої творчі завдання в руслі активізації емоційної та ідейно-образної наповненості  мистецького задуму. Його малярські праці останньої доби  значною мірою акумулюють естетичні та світоглядницькі принципи автора, його особистісні художньо-концептуальні ідеї та моральні критерії. В них у всій своїй нескінченності розгортається  тема  непроминальних людських цінностей. Автор розмірковує та намагається знайти відповідь на предковічні, як світ, питання:  в чому криється сенс життя людини на землі, в чому суть її одвічного протистояння з всеперемагаючим плином часу? В чому сутність добра і зла, світла і темряви, вірності  і зради? Неоднозначні художницькі тлумачення  викристалізовуються у серії  творчих праць сакрального спрямування. Інтонацією напівнатяків  автор долає дистанцію між уявним і дійсним, минувшиною і сьогочассям,  творить художню метафору  історії людства.

 

  

 

      Суб’єктивізація бачення і відтворення, експерименти з формою і кольором, власне осмислення внутрішньої суті картинного образу – прикметні особливості індивідуального формовияву В.Приходька. В розумінні художника творчі ідеї, обрані теми та сюжети мали свою біографію – початок і продовження, але не завершальну межу.  Варіювання теми залишалося для нього нескінченним доти, допоки не вичерпувались  його образні та малярські рішення, доки не створювалася  композиція, яка б задовільнила його внутрішній прискіпливий  художницький голос.

 

Галина Рижова,

мистецтвознавець

 

комментарии
ТОП Статья
18/10

Текст і фото: Андрій Котлярчук   Знайомство з поліськими язичниками сталося випадково. Я досліджував притоки річки Тетерів на їх фотогенічність. Час від часу ці струмки нагадували мені справжні ...

Календарь
23/10

Галерея сучасного мистецтва Триптих Арт представляє виставку емалей Олексія Коваля НА ДАЛЕКИХ ОСТРОВАХ   Я з легкістю насолоджуюся найкращим. Вінстон Черчилль     Мандруюючи ...

11/11

МУХі 2021 Організатор: Щербенко Арт Центр.   Проєкт МУХі 2021 – восьма виставка фіналістів та фіналісток конкурсу для молодих українських художників та художниць з різних куточків ...

ФОРМА ОБРАТНОЙ СВЯЗИ
Проверочный код *
Восстановить пароль
Для восстановления пароля введите адрес электронной почты, указанный Вами при регистрации. Вам будет отправлено письмо с дальнейшими рекомендациями.
Если у Вас возникли вопросы, свяжитесь с нами по телефону: 044-331-51-21
Авторизация
Регистрация
* Обязательно для регистрации на ресурсе
** Обязательно для выставления лотов
Пароль должен иметь длину не менее шести знаков; содержать комбинацию как минимум из трех указанных ниже знаков: прописные буквы, строчные буквы, цифры, знаки препинания; не должен содержать имени пользователя или экранного имени.
Проверочный код
правила ресурса *
условия аукциона **