Наверх
Меню
Меню
Новость
15/02
Виставка Олександра Клименка «Сонячна Україна» в Музеї історії Києва
in art05.jpg
in art05.jpg

Виставка Олександра Клименка «Сонячна Україна» в Музеї історії Києва

На головному фото: Дмитро Корсунь, Віктор Сидоренко, Олександр Кліменко, Тетяна Костенко

 

Київська міська державна адміністрація
Інститут проблем сучасного мистецтва НАМ України
Музей історії міста Києва презентуюсть:

Виставка Олександра Клименка «Сонячна Україна»

«Олександр Клименко своєю високо енергетичною творчістю, напоєною жовтим, оранжевим, жовто-червоним кольорами, гармонійним поєднанням жовтого та синього кольорів, прагне збадьорити пригнічений глобальними катастрофами і песимістичними передчуттями апокаліпсиса людський дух, вселити в настрої і почуття віру в незнищенність солярної енергії, якої с покон віків вгамувало людство жагу цивілізаційного самоздійснення».
Академік Микола Жулинській

 Олександр Клименко – відомий митець, куратор, науковий співробітник Інституту проблем сучасного мистецтва Національної Академії мистецтв України.

Клименко про ідею виставки «Сонячна Україна»:
«Сьогодні, як ніколи раніше, необхідно вірити в краще, в перемогу добра та світла, звертатися до прекрасного, до найголовнішого і позачасового. Все погане обов’язково минеться, відступить перед сходом сонця, розсіється як нічна темрява на світанку. Україна – сонячна земля, родюча, повна радості життя, з толерантними, талановитими людьми. Мистецтво своєю красою повинно підтримувати та дарувати віру та надію, прагнення до миру. Створений мною авторський, «солярно-спектральний» напрямок у мистецтві, який ще іноді називають «райдужним живописом», був задуманий, як спосіб максимально поділиться з глядачем особливим почуттям – захопленням перед святом буття. Проект – плід багаторічних досліджень народного, фольклорного, архаїчного мистецтва, візерунків, орнаментів як трипільської культури так і інших народів світу, як України, слов'янських країн, так і солярної та близькою нам Індії, та інших країн. Мій живопис – це глоріфікація радості життя, її витоку – Сонця, ідеї вічного руху і оновлення, нескінченості світів і свободи духу».

 Також крім живопису з проекту «Солярно-спектральна глоріфікація» на виставці представлені окремі графічні твори з проекту «Бібліотека. Транстемпоральні глоси до історії цивілізації. Цей проект відправляє глядача у захоплюючі мандри у просторі і часі, серед чисельних досягнень світової культури.
Усі роботи зроблені митцем у 2013 - 2015 роках.

Виставка працюватиме до 02 березня 2015 року в Музеї історії міста Києва,
по вулиці Богдана Хмельницького, 7

 

 

 

Максим Волошин, Тетяна Костенко і Юлія Волошина

Влада Літовченко і Олександр Кліменко

Валерій Міщенко, Олександр Кліменко і Олександр Бицько

Тимофій Нагорний

Алексій Александров, Віра Медвєдева і Тетяна Кліменко

Тетяна Костенко і Михайло Царьов

 Справа наліво: Тетяна Кліменко, Людмила Лютіна і гості вечора

 

 

комментарии
ТОП Новость
09/06

Ретроспектива Оксани Чепелик в Torrence Арт Музеї в Лос-Анджелесі. 4 червня 2022 стартувала Ретроспектива Оксани Чепелик в "Залі Слави" в Torrence Арт Музеї в Лос-Анджелесі, США, в рамках ...

09/06

  Музей Шевченка у Києві відкривається з виставкою творів Примаченко   Поки постійні експонати зняті і сховані, у музеї продовжать експонування творів Марії Примаченко. Виставка «Справдешні ...

Календарь
28/06

Персональна виставка художниці ZINAIDA "Рушникові полотна" 28 червня о 16:00 у залі "Хлібня" Національного заповідника «Софія Київська» відкриється персональна ...

ФОРМА ОБРАТНОЙ СВЯЗИ
Проверочный код *
Восстановить пароль
Для восстановления пароля введите адрес электронной почты, указанный Вами при регистрации. Вам будет отправлено письмо с дальнейшими рекомендациями.
Если у Вас возникли вопросы, свяжитесь с нами по телефону: 044-331-51-21
Авторизация
Регистрация
* Обязательно для регистрации на ресурсе
** Обязательно для выставления лотов
Пароль должен иметь длину не менее шести знаков; содержать комбинацию как минимум из трех указанных ниже знаков: прописные буквы, строчные буквы, цифры, знаки препинания; не должен содержать имени пользователя или экранного имени.
Проверочный код
правила ресурса *
условия аукциона **